Eurotrip part 2

wrzesień 19th, 2010 by RaF
Kategoria: Eurotrip

Z Wiednia ruszyliśmy do Villach. Celowo unikaliśmy autostrad, są strasznie nudne i trzeba gnać ciągle. Niestety w połowie trasy złapał nas deszcz i tak do samego końca. Na drodze spotkaliśmy masę garbów, co w Wiedniu było strasznie rzadkie. Trasa typowo przelotowa bez atrakcji poza jednym odcinkiem (około 50km od Wiednia) gdzie musieliśmy wdrapać się pod stromą górę kilkoma serpentynami (podjazd 15%).


Wyświetl większą mapę

Z obserwacji wynika że 8 na 10 garbów to późne modele i mexy. Dziadków może kilka widzieliśmy. Poza tym masa starych mercedesów, mini i 2cv (zwłaszcza tych ostatnich). Dodatkowo spotkaliśmy dwa maluchy. Co do jakości dróg to my jeszcze jesteśmy daleeeeeko za nimi. Najfajniejsze jest jednak to że jak jest ograniczenie do 40 to wszyscy jadą równo 40. Jedzie ciągnik 30 km/h i jest ciągła linia nikt go nie wyprzedza itd.

Co ciekawe garbusy serwisuje się poprostu w serwisie Volkswagena. Jakoś dziwnie to wygląda jak wśród współcześniaków w serwisie stoi sobie garbus na podnośniku i grzebią mu coś w zawieszeniu lub w silniku . Dobra koniec pisania. Kilka zdjęć.

4 komentarze »

4 Odpowiedzi do “Eurotrip part 2”

 1. Blaz :: wrzesień 21st, 2010 12:53:

  kurcze,m pozazdroscic ;) ja dla odmiany ostatnio siedze w pracy po niocach gaszac pożary ;/

 2. Lady 3Jane :: wrzesień 21st, 2010 15:52:

  Ja siedze w dzien gaszac pozary. Czy to lepiej?
  Raf, o ile jechanie 30 km/h za traktorem i niemoznosc jego wyprzedzenia, a takze szukanie 6 godzin hotelu, nie wspominajac juz o waleniu w kamien (swoja droga ja tez przywalilem w kamien jak bylismy we Francji, tylko tylem) nie wydaja sie idealnymi sposobami na spedzenie atrakcyjnych wakacji, to mam nadzieje ze mimo to nie bawicie sie zle.
  Milej przeprawy przez Alpy i slonecznych Wloch

 3. Qcu :: wrzesień 23rd, 2010 10:59:

  Pozazdrościć :) Fajnie jest tak jechać bez napinki podziwiając krajobraz. lepszej pogody i szerokości życzę:)

 4. dawid :: wrzesień 25th, 2010 13:37:

  Fajna sprawa, życzę powodzenia i czekam na dalsze relacje.

 • Kategorie