Gratów trochę

10 września, 2014 by RaF
Kategoria: 1966 Pokraka, 1973 Pierdziawa, Orginal Ersatzteile

Zawsze jest tak że jak człowiek czegoś szuka to albo tego nie ma albo cena jest kosmiczna. Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć znaczek 1200 co prawda używany ale w bardzo ładnym stanie. Pisałem o nim tutaj. Oczywiście później musiał pojawić się nos na ebay-u i … :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Świeca do ebera B2. Do zakończenia remontu ogrzewania postojowego pozostało zdobyć jeszcze rurkę dolotową i wydechową. Całość mam nadzieję kiedyś opiszę. Są zdjęcia z kolejnych etapów prac ale nie ma czasu tego ogarnąć. Niestety. Eber w przyszłości będzie zamontowany w ’75.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejny przydaś na zapas. Przerywacz kierunkowskazów do dziada na 6V. Pudełko trochę sfatygowane ale… liczy się zawartość.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wężyk łączący koło zapasowe z zbiornikiem spryskiwacza. Coś co często nie działa a powinno :) Będzie na zapas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A tu taka ciekawostka znaczek dilera. Zazwyczaj montowany przed słupkiem A na garbach. Czy ten konkretni jest z garbusa tego nie wiem ale bardzo mi się podobał więc…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zestaw naprawczy kranika rezerwy. Mam nadzieję że kranik w dziadzie przestanie popuszczać i zacznie działać rezerwa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podkładki z czegoś dziwnego pod akumulator. Trochę przypomina tekturę, trochę skaj. Generalnie chodzi o to aby akumulator nie stał bezpośrednio na podłodze a był od niej oddzielony co zapewni niewielką wentylację pod akumulatorem. W końcu tam zawsze gnije podłoga.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komplet piór do Pierdziawy. Oczywiście gumki zapewne do zmiany ale… współcześnie produkowane pióra nie dociskają do szyby na całej szerokości wycieraczki. Poza tym pióra są węższe więc będą siedziały sztywno na ramionach wycieraczek. Współczesne są szersze i „latają” na boki co doprowadzało mnie do w….

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zestaw składający się z pokrywki, sitka, śrubki i uszczelki do pompy paliwa nowszego typu. Obecna pompa, którą mam w Pierdziawie jest nierozbieralna a lekko popuszcza paliwo. Kupiłem rozbieralną pompę i ten zestaw. Zobaczymy czy całość zadziała.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3 komentarze »

Odpowiedz

Musisz być zalogowany by móc pisac komentarze.

  • Kategorie