Oryginalne lakiery

5 lutego, 2015 by RaF
Kategoria: Techniczne

Udało mi się upolować rzadki segregator z zestawieniami lakierów stosowanych w VW. Dodatkowo dostałem sporą ilość fiszek z kolorami ale o tym później. Segregator wydany w 59 roku ale wewnątrz są też nowsze wkładki.

01

02

03 04

Tutaj mamy przykładową stronę. Niby nuda, mamy tutaj wzornik koloru, kod lakieru i proporcje jego składników dla trzech wariantów lakierowania ale…

EPSON MFP image

Okazuje się że wszystkie kolory zebrane w tym wydaniu (a jest ich około 136) można wykonać za pomocą poniższych 19 kolorów w odpowiednich proporcjach je mieszając.

EPSON MFP image

EPSON MFP image

EPSON MFP image

Teraz kilka słów o fiszkach. Jest ich około 70, wygląda to tak:09

Przykładowo. Na froncie mamy próbkę lakieru. W tym przypadku L620.

EPSON MFP image

Natomiast druga strona jest ciekawsza. Na rewersie mamy informację które modele i od kiedy były lakierowane tym kolorem. Znajdziemy tu również informację że w przypadku tego koloru obręcze kół mają być pomalowane kolorem L282, natomiast rura kolumny kierowniczej, dźwignia ręcznego i lewarek zmiany biegów mają być pomalowane kolorem L43. Tu również mamy podane proporcje składników dla koloru z frontu.

EPSON MFP image

Poniżej mamy kolejną próbkę lakieru. Tym razem na kołpaki i zderzaki dla modelu standard ale tylko dla modeli 111, 112, 115 i 116. Co ciekawe, standardowy transporter miał te elementy w innym ale podobnym kolorze.

EPSON MFP image

EPSON MFP image

Na koniec chciałbym dodać że skaner jak i aparat nie oddały wiernie kolorów i wygląda to trochę płasko. Na żywo jakość tych próbek powala na kolana. Wystarczy popatrzeć na powyższy przykład. Po zeskanowaniu próbki koloru metalic wygląda jak to jak kolor błotno-szary bez metalicznego połysku. Taka to już technika… zawodna.

3 komentarze »

Odpowiedz

Musisz być zalogowany by móc pisac komentarze.

  • Kategorie