VW 261, VW 432, VW 439

1 lipca, 2017 by RaF
Kategoria: VW Spezialwerkzeug

Chwila oddechu od zdjęć z HO. Narzędzie VW 261 wyrwane w Hessich po dwóch dniach negocjacji z sprzedawcą. Niestety bez pudełka ale przynajmniej w pełni sprawne, poziomice działają. Do czego to służy?… m.in do ustawiania odpowiedniego kąta szabli w tylnym zawieszeniu. Koniec z liczeniem ilości ząbków na wieloklinie zewnętrznym i wewnętrznym. Przyrząd służy też m.in. do ustawiania pochylenia kół w zawieszeniu przednim. Cieszę się jak dziecko bo zawsze chciałem mieć to ustrojstwo a udało mi się je zdobyć relatywnie tanio.

VW 432 to narzędzie służące np: do montażu zewnętrznej bieżni łożyska w bębnie wraz z narzędziem VW 411, o którym pisałem wcześniej. Ten kawał metalu służy też do montażu sworznia pionowego zwrotnicy w starym typie zawieszenia ale kupiłem go do innego zadania. Posłuży do montażu obudowy łożyska tylnej półosi na rurze osłonowej półosi. Do tej operacji mam już komplet narzędzi tj. VW 412, VW 432 i VW 433.

VW 439 ma tylko jedno zastosowanie w garbusie. W typie 3 ma więcej ale puki co takiego samochodu nie mam :). Narzędzie służy do osadzania i demontażu tulei mosiężnych w nosku skrzyni biegów (tam gdzie jest wybierak).

Zadano mi pytanie dlaczego to kupuję (narzędzia) już śpieszę z odpowiedzią. Po pierwsze tych narzędzi nie przybywa (co ciekawe kilka z nich można nadal kupić w VW ale ceny są kosmiczne), po drugie nie tanieją więc traktuję to trochę jako inwestycję a po trzecie i najważniejsze… fajnie się nimi pracuje.

Możliwość komentowania VW 261, VW 432, VW 439 została wyłączona

Komentarze zamknięte.

  • Kategorie