Wiatrak

31 grudnia, 2017 by Blazlov
Kategoria: t2b '73

Ostatnio udało mi się skompletować wiatrak wspomagający ogrzewanie w vw T2. Poniższy wiatrak z trzech źródeł, i tutaj należą się podziękowania, źródło inrternetowe dzięki za wiatrak,  Raf dzięki za nosowy przekaźnik, jednak czystość tych nosowych elementów robi robotę, trochę szkoda, ale nie tym razem. Tyka dzięki za mocowanie.

Jak zawsze VW stosował na przestrzeni czasu plejadę tych wiatraków, z plastikową osłoną wiatraka, z metalową, innego rodzaju obudowy silniczka. Mocowanie jednak zawsze to samo jak i przekaźnik. Wiatrak występował nie tylko w t2 ale ogólnie w pojazdach z silnikami type 4 – Porsche 914, VW 411/412.

Poniższy wiatrak ma metalową obudowę. Została ona wyczyszczona, zmatowiona i pomalowana bezbarwnym lakierem. Tymsamym zostały zalane elementy metalu na których nie było już farby w wyniku korozji. Obudowa silnika została wyczyszczona i pomalowana ponownie tak jak przed czyszczeniem. Mocowanie jest kompletne i oryginalne. Wraz z śrubami na gumowym łączniku tłumiącym drgania. Widoczne cechy VW na obydwu elementach oraz na opasce zaciskowej. Przewody elektryczne oryginalne VW, zgodne kolorystycznie, natomiast nie zgrywają się wzorem – z silnika wychodzi przewód żółty z czarną linią na brzegu wzdłuż całej długości przewodu. Natomiast od oryginalnego łącznika VW idzie przewód żółty, z czarnymi prążkami. Schematowo poprawnie. Na obudowie numer części VW, niestety nieczytelne pierwsze trzy cyfry, widoczne to:  261 193. Ciekawe jest to, że jest to numer katalogowy samej obudowy, i dla VW t2 w katalogu z 1968 roku numer katalogowy obudowy wiatraka to 261 261 195 a więc inny niż ten który jest widoczny na poniższym wiatraku. Niestety katalogu części do VW 411 nie posiadam, bo z prosiaka ten wiatrak sądząc po cyfrach w numerze, nie jest, plus w katalogu T2 z 1968 roku, numer motoru wiatraka ma postać 411 963 007 A

Jedyna pewna część to przekaźnik, który nosi numer 211 963 141  stosowany był od nr ramy 212 2000 001

Możliwość komentowania Wiatrak została wyłączona

Komentarze zamknięte.

  • Kategorie