Hannover, Nos-y i inne części.

7 maja, 2022 by RaF
Kategoria: 1971 Teksańczyk, Das model, Eberspächer, Orginal Ersatzteile

Hannover 2022 – pojechałem tam po graty do busa i uważam że był to bardzo dobry wyjazd. Co prawda lista zakupów nie zmalała jakoś znacząco :) ale coś tam udało się wyrwać. Część wrzucę tutaj o reszcie napiszę kiedy indziej zwłaszcza o używanych częściach.

Pierwszy zakup jeszcze z soboty (byłem tam od piątku).

211703071G – Wzmocnienie czołowe ramy. Kupione w komplecie z kolejnym poszyciem, o którym dalej.

Do kompletu była blacha o numerze części 211805257.

A tak wygląda to razem:

231069023A – jest to element podsufitki do Westy. Lewa strona między otwieranym dachem a szybami bocznymi. W tych otworach mocowana jest lampka nad stolikiem w przedziale pasażerskim. U mnie z drewna niestety nic się nie zachowało na dachu więc… posłuży za wzór. Strona prawa jest taka sama ale nie ma otworów.

211837217J – Wkładka zamka. Tą z kluczami kupiłem na Hannoverze. Tą bez kluczyków kluczyków kupiłem kiedyś od chłopaków z Olsztyna. U mnie jedna wkładka była pęknięta a na drugiej jest spora rysa – prawdopodobnie też pęka…

221261125 – Rura świeżego powietrza do ogrzewania postojowego. To akurat kupiłem na ebay-u i niedawno przyszło. Trudny temat bo to korodowało szybko.

Linka sterowania temperaturą ogrzewania do Ebera. Generalnie o rurce i lince napiszę coś więcej w temacie Eberów.

Kupiłem jeszcze okienko uchylne boczne lewe do westy. Moje niestety dość mocno skorodowało. Samo okienko z ramką szyby mam w miarę ok za to zewnętrzna ramka się po prostu rozsypała. Tu trafiło się całkiem solidne okno – brudne było okrutnie ale po wyczyszczeniu i nasmarowaniu zawiasów okazało się idealnym oknem. Cenowo też było bardzo ok. Podoba mi się do tego stopnia że chyba je zamontuję takie jak jest. Nos to nie jest ale do ideału niewiele brakuje. Pionowy element ramki zewnętrznej jest trochę porysowany ale bus z założenia też piękny nie będzie :)

Co jeszcze wpadło w moje łapy: Tapicerki o których pisałem wcześniej, pojedynczy fotel pasażera (chyba jedyny, który mi się rzucił w oczy). Tapicerka fotela jest śmieciem ale stelaż jest pierwsza liga. Fotel też był z westy nawet w tej samej tapicerce co moja. Kupiłem też obudowę wiatraka do 1600, dzwignię zmiany biegów, jakieś narzędzia (duble tego co mam), trochę jakiejś drobnicy i bardzo ładny modelik dla mojej córy ;) Generalnie nie zbieram modeli ale ten mi się bardzo spodobał. Prycza z kabiną pryczy na pace.

No koniec kilka dosłownie zdjęć samochodów. Bardzo ale to bardzo dużo przyjechało transporterów T3 moda taka czy nadchodzą inne czasy – nie wiem ale było ich zatrzęsienie.

Możliwość komentowania Hannover, Nos-y i inne części. została wyłączona

Komentarze zamknięte.

  • Kategorie