Graty różne

18 stycznia, 2015 by RaF
Kategoria: 1966 Pokraka, 1973 Pierdziawa, Brezel, Orginal Ersatzteile

Kolejna porcja gratów najrozmaitszych. Z różnych i do różnych roczników garbów. Bardziej i mniej potrzebnych :)

Kolejny zestaw eksploatacyjny – naprawczy pompy paliwa. W związku z tym że element ten pojawia się ponownie na blogu napiszę coś więcej. Pompa rozbieralna do której jest dedykowany ten zestaw pojawiła się w garbach od sierpnia 1970 roku, w marcu 72 pompa paliwa została zamieniona na inną ale również rozbieralną. Czy w roku 73 czy 74 pompa została zmieniona na nierozbieralną tego już niestety nie wiem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejne znalezisko. Śruby z łbem zrywanym do kolumny kierowniczej, dwóch długości 56 i 36mm stosowane do sierpnia 67 roku. Krótsza o numerze 111 905 881, dłuższa 111 905 881 D. Stosowane do kolumny z stacyjką i blokadą kierownicy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uszczelka , choć raczej nazwać to to trzeba osłoną kranika rezerwy. Numer części 111 209 095 stosowany do kraników o numerze 111 209 021 D oraz 111 209 021 E.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Element odpowietrzania? do pokrywki zbiornika płynu hamulcowego w brecelku. Zbiornik na płyn hamulcowy mocowany był bezpośrednio do pompy hamulcowej tak żeby łatwiej się płyn uzupełniało :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komplet styków do aparatu  Garbe-Lehmeyer o którym pisałem m.in. tutaj. Cuda się zdarzają czasem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nos-owa klamka. Niestety bez przycisku. Wersja powiedzmy pierwsza wykonana jako odlew z ZnAl-u w wersji chromowanej. Klamki do standarda były… polakierowane.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Filtry paliwa do kranika rezerwy. W pudełku jest 15 sztuk. Filterek stosowany do numeru podwozia 1-929 745. Swoją drogą bardzo stary wzór pudełka i etykiety.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z tego znaleziska bardzo się cieszę. Nie potrzebuję ani szkieł ani podstaw, nawet odbłyśniki nie są mi potrzebne choć wszytskie te elementy są całkiem niezłe. Interesowała mnie w tych lampach tylko i wyłącznie guma pomiędzy kloszem a podstawą. Element występujący tylko w standardach. Normalnie jest tutaj chromowana ramka pod którą jest gumowa uszczelka. W standardach żeby było taniej dawali ordynarną czarną gumę. W Pierdziawie jedna z takich gum ledwo się  trzyma więc mamy „nową” używkę do podmienienia i kolejną na zapas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przy okazji podstawy tych lamp są w bardzo dobrym stanie, tylko że na bardzo ładny jasno niebieski (marina blue?) lakier położona została warstwa czarnego matu. Na tym zdjęciu widać gumę pod klosz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA.

brak komentarzy »

Odpowiedz

Musisz być zalogowany by móc pisac komentarze.

  • Kategorie